Koło Naukowe Informatyki Lider

Aplikacje Informatyczne w Biznesie


Koło Naukowe Informatyki Lider jest organizacją studencką funkcjonującą przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania UG. Początek działalności KNI Lider (październik 2014 r.) zbiegł się w czasie z inauguracją nowej, innowacyjnej specjalności studiów II stopnia – Aplikacje Informatyczne w Biznesie. Koło zainicjowali i tworzą ambitni studenci, głównie pasjonaci technologii mobilnych.

Działalność KNI Lider skupia się w dużej mierze na udziale w Microsoft Imagine Cup, największym informatycznym konkursie dla studentów na świecie. Członkowie Koła łączą się w drużyny, tworzą innowacyjne projekty aplikacji w trzech kategoriach (Projekty Społeczne, Innowacje, Gry) i odnoszą znaczne sukcesy – zarówno w polskiej, jak i międzynarodowej edycji konkursu.

Każdy etap Imagine Cup to dla studentów niezwykła przygoda oraz źródło cennych doświadczeń. To szansa na zdobycie międzynarodowych wyróżnień i wartościowych nagród, ale przede wszystkim – na pozyskanie bezcennego feedbacku na temat tworzonego projektu. Najlepsze drużyny reprezentują Polskę na finałach światowych, przedstawiają swoje pomysły przed najważniejszymi ludźmi z branży IT, jak Bill Gates czy Satya Nadella i mają wpływ na kształtowanie przyszłości rynku nowych technologii i gier.

Konkurs Microsoftu to także realna szansa na przekształcenie swoich innowacyjnych pomysłów w prawdziwy biznes. W ramach Programu Akceleracji Biznesowej Imagine Cup, wiele drużyn otrzymuje szansę prezentacji swoich projektów przez inwestorami, co daje możliwość pozyskania wsparcia kapitałowego i inicjowania studenckich start-upów.


Aktywność studentów z KNI Lider przejawia się również w uczestniczeniu w warsztatach z najnowszych technologii, organizowaniu szkoleń dotyczących najbardziej aktualnych trendów IT, funkcjonowaniu jako wystawcy podczas targów akademickich czy zabieraniu głosu w panelach dyskusyjnych, dotyczących np. cyfryzacji Pomorza. Działalność Koła będzie sukcesywnie powiększana o kolejne konkursy informatyczne i inne obszary tematyczne IT.

 

Więcej informacji o KNI Lider na stronie: http://knilider.org/