Poszukiwane zawody informatyczne

Studia AiB przygotowują do trzech szczególnie poszukiwanych na rynku pracy zawodów informatycznych: programista, programista aplikacji mobilnych oraz administrator sieci komputerowych.

Więcej informacji tutaj

feat3

Certyfikaty

Każdy student AiB ma możliwość zdobycia w trakcie studiów certyfikatów znanych firm i instytucji IT.

Więcej informacji tutaj

feat3

Praktyka zawodowa

AiB to studia dualne o ukierunkowaniu praktycznym. Na ostatnim roku będą odbywały się – w cyklu tygodniowym:
✓ 2 dni zajęć akademickich,
✓ 3 dni praktyki w pomorskich firmach IT.

Więcej informacji tutaj

cos

Sukcesy studentów magistrantów AiB

Studia AiB na poziomie magisterskim zostały uruchomione przy współudziale Funduszy Europejskich w 2014 roku. Studenci tych studiów osiągnęli już znaczące sukcesy w światowych studenckich konkursach informatycznych.

Więcej informacji tutaj

ISP

plakat AIB

INFORMACJE:

NOWOŚCI:

III miejsce studentów AiB w konkursie IBM Bright ICT 2016 w Stanach ZjednoczonychProjekt o nazwie Cyberwatch opracowany przez zespół studentów Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Kamil Wojewski, Damian Kisielewski, Maciej Kwapiński, Szymon Nagórski oraz Hubert Kisielewski zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie informatycznym „Association for Information Systems Student Chapter 2016”, w kategorii „IBM Bright ICT Bluemix Competition”. Finał konkursu obył się w terminie 1-3.04.2016 na uczelni Indiana University w Stanach Zjednoczonych. Aplikację Cyberwatch dodatkowo wyróżniono jako najefektywniejsze rozwiązanie stosujące chmurę obliczeniową IBM Bluemix.

Czytaj dalej


Międzynarodowe wyróżnienia studentów w konkursie Microsoft Imagine Cup 201615 stycznia 2016 r. opublikowano wyniki Design Challenge – współzawodnictwa w ramach Microsoft Imagine Cup 2016, największego na świecie konkursu informatycznego dla studentów. W trzech kategoriach konkursowych (Gry, Innowacje, Projekty społeczne) wytypowano po 10 najlepszych projektów z całego świata.


W gronie najlepszych na świecie wyróżnionych projektów znalazły się aż dwie propozycje z Polski. Obie drużyny, które jako jedyne z Polski zdobyły międzynarodowe wyróżnienia, składają się z członków Koła Naukowego Informatyki Lider (jego opiekunem jest dr Jacek Maślankowski), studiujących na innowacyjnej, magisterskiej specjalności na Wydziale Zarządzania UG – Aplikacje Informatyczne w Biznesie (AiB).

Czytaj dalej


III MIEJSCE ABSOLWENTA INFORMATYKI EKONOMICZNEJ

pobrane (1)

W maju tego roku na Stadionie Wrocław odbyły się III Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania, w których ubiegłoroczny absolwent specjalności informatyka ekonomiczna z WZ UG – Karol Gierszewski zajął 3 miejsce.


Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej, w której uczestniczyły zespoły składające się maksymalnie z 3 osób. Podczas pierwszego etapu konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z aplikacją stworzoną specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Znajdowała się w niej spora ilość zadań, w których organizatorzy poukrywali defekty programistyczne. Celem uczestników było znalezienie jak największej ich ilości a także sformułowanie prawidłowego ich komentarza.

Czytaj dalej

PANEL PARTNERÓW: