Mini-targi pracy

Stałym, corocznym wydarzeniem studiów na specjalności Aplikacje Informatyczne w Biznesie (AiB) są Mini-Targi Pracy, organizowane przez Katedrę Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania UG.

Jest to spotkanie studentów AiB z potencjalnymi pracodawcami – pomorskimi firmami informatycznymi sektora IT. W pierwszej fazie kolejne firmy prezentują swoje oczekiwania i ofertę pracy. Następnie w drugiej części odbywają się bezpośrednie rozmowy studentów przy stoiskach firm. W ten sposób następują uzgodnienia dotyczące możliwości odbycia płatnego stażu przez studentów w tych firmach.

W wyniku tych rozmów studenci AiB umawiają się na pierwsze spotkania, interviews w zainteresowanych ich kompetencjami działach firm IT, które zazwyczaj inicjuje studencki płatny staż IT.

Poniżej znajduje się fotorelacja ze spotkania, które miało miejsce w 2016 r.