Sukces rekrutacyjny Koła Naukowego Lider

Koło Naukowe Informatyki Lider mocnym akcentem rozpoczęło drugi rok działalności przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej WZR UG. Intensywne działania promocyjne zaowocowały wysoką frekwencją na spotkaniu rekrutacyjnym, które odbyło się w czwartek, 22 października, w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania UG.

Ponad 40 aktywnych studentów – głównie kierunków Informatyka i ekonometria (I stopnia) oraz Aplikacje Informatyczne w Biznesie (II stopnia) – zgromadziło się, aby posłuchać o wyróżniającej się działalności KNI Lider oraz o sukcesach rangi krajowej i międzynarodowej, m. in. w Microsoft Imagine Cup, największym na świecie technologicznym konkursie dla studentów.

Prowadzący spotkanie Paweł Kowalski, prezes Koła, szeroko omówił korzyści płynące z dołączenia do KNI Lider oraz benefity wynikające z aktywnej działalności – takie jak zaproszenia do Microsoft Polska, dobre relacje z inwestorami czy zaszczyt reprezentowania Wydziału podczas różnorodnych eventów. Warto było dowiedzieć się, jaką wartość dodaną niesie ze sobą przynależność do koła naukowego o coraz bardziej rozpoznawalnej marce.

W trakcie spotkania omówiono zasady tegorocznej edycji konkursu Microsoft Imagine Cup. Z racji zwiększającego się składu osobowego Koła, zaprezentowane zostały kolejne obszary działalności na najbliższy rok. Prowadzący przedstawił także nowych, chętnie dołączających Partnerów Koła oraz inicjatywy, w które będą mogli zaangażować się z tej okazji członkowie KNI Lider. Zaznaczył również, że sama współpraca z firmą Microsoft będzie wyraźnie wykraczać poza konkurs Imagine Cup 2016.

Podczas spotkania nie zabrakło też miejsca na networkingową przerwę z gorącymi napojami i słodkim poczęstunkiem oraz mini-konkursu z nagrodami.

Link do fotorelacji tutaj.